Dálkový pochod Lanškrounská KOPA a Městské slavnosti

Dálkový pochod Lanškrounská KOPA a Městské slavnosti

Město Lanškroun pořádá v pátek 9. a v sobotu 10. září Městské slavnosti. Hlavním lákadlem prvního dne bude vystoupení hudební skupiny Doga (od 21:30 hodin). Sobotním tahákem bude ve stejný čas koncert kapely Tublatanka. V sobotu 10. září se uskuteční i 53. ročník dálkového pochodu Lanškrounská KOPA. Start a cíl je na náměstí J. M. Marků před budovou radnice.

Nachmelené mlýny 4 – Pardubický pivní festival

Nachmelené mlýny 4 – Pardubický pivní festival

Čtvrtý ročník pardubického pivního festivalu Nachmelené mlýny se uskuteční druhou zářijovou sobotu, tedy 10. 9. 2022. Odehraje se stejně jako vloni v centru Pardubic mezi stadionem a Tyršovými sady. Představí se zde 20 řemeslných a lokálních pivovarů, které přivezou podle nich ty nejlepší dobroty. Na jednom místě ochutnáte desítky pivních stylů a speciálů. Nebude chybět bohaté občerstvení a nadupaný hudební a doprovodný program.

Oslavy 130. výročí otevření Ottendorferovy knihovny

Oslavy 130. výročí otevření Ottendorferovy knihovny

Ottendorferova knihovna ve Svitavách slaví v sobotu 10. září své 130. výročí. Od 13 hodin bude zpřístupněna budova Ottendorferova domu a depozitáře Ottendorferovy knihovny v rámci Dnů evropského dědictví. Nebude chybět ani městská hra pro malé i velké na téma knihovny včera a dnes, přednáška o V. O. Ottendorferovi a jeho knihovně či recitál šansonů v podání Jany Musilové. To vše u příležitosti 130 let, které letos uplynuly od otevření Ottendorferovy knihovny veřejnosti.

Chrudim (o)žije

Chrudim (o)žije

Chrudim (o)žije

Pouliční festival Chrudim (o)žije na Resselově náměstí a v přilehlých ulicích. Zažij město, užij si živý veřejný prostor.

Pořádá Chrudimská beseda & obchod Mlsný pecivál

Desítky umělců před kavárnami, bary a restauracemi.

Slunce, seno, Stolany

Slunce, seno, Stolany

Slunce, seno, Stolany je název akce, která se uskuteční v sobotu 10. září od 15:30 hodin. Posvícenské setkání se odehraje v pohostinství Na Hřišti.

Body Mind Spirit Festival

Body Mind Spirit Festival

Zajímavé přednášky, workshopy, ale také třeba jógu, meditaci, muzikoterapii, tanec, bubnování, kakaovou ceremonii nebo fireshow můžete zažít v sobotu 10. září na Body Mind Spirit Festivalu, který pořádá od 8:30 hodin Nadace Josefa Plívy.

Koně v akci – Harmonie

Koně v akci - Harmonie

Pardubické závodiště bude v sobotu 10. a neděli 11. září hostit Koně v akci. Ty jsou po Velké pardubické druhou nejzásadnější událostí, která se koná na Pardubickém závodišti.

Loučení s létem v Lázních Bohdanči

Loučení s létem v Lázních Bohdanči

Letos se s prázdninami rozloučíme v Lázních Bohdanči opět na Masarykově náměstí. V sobotu 10. září na vás čeká atraktivní program. Své umění předvedou Tybrďo divadlo!, Drum For Fun, Václav Neckář & Bacily, Argema či B1Nary. Nebudou chybět ani dílny a zábavná stanoviště pro děti, malování na obličej, skákací hrad a občerstvení. Vstup na akci je zdarma.

Zažij město jinak – bez zábran

Zažij město jinak – bez zábran

V sobotu 10. září od 10 do 22 hodin se na svitavském náměstí Míru uskuteční již třetí ročník akce Zažij město jinak – bez zábran. Její součástí budou bleší trh, sousedský jarmark a sousedská grilovačka, tombola a další soutěže nejen pro děti.

Retroměstečko v Pardubicích

Retroměstečko v Pardubicích

Vypravte se v sobotu 10. a v neděli 11. září do Pardubic! Kasárna T. G. Masaryka se stanou Retroměstečkem, kde se seznámíte s prací hasičů a integrovaného záchranného systému, bezpečnostních složek státu i firem působících na obranné platformě. Kromě toho se těšte také na auto a moto veterány, statická stanoviště, tankovou arénu, staré a dobové hračky, předměty i různou techniku a zajímavosti, které pyšně vystupovaly pod značkou Made in Czechoslovakia i okolních států.