Pardubický kraj zahájil Týden (pro) pěstounství

Pardubický kraj pořádá ve spolupráci s obcemi a neziskovými organizacemi Týden (pro) pěstounství. Zahájen byl tiskovou konferencí a vernisáží výstavy v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Více informací naleznete zde

Pondělí 9. 9. 2019 pokračuje dalšími akcemi v rámci Pardubického kraje. V České Třebové proběhne v místní knihovně promítání filmu Můj kamarád Arfík společně s besedou o pěstounské péči. V Lanškrouně se můžete v rámci dne otevřených dveří seznámit s prací OSPOD a zároveň se koná beseda s názvem Jak se stát pěstounem, na které získáte informace o pěstounství. Beseda na toto téma proběhne také v Litomyšli. Litomyšlský OSPOD zahájí Týden otevřených dvěří.

V úterý 10. 9. se můžete přijít podívat do Chrudimi, kde proběhne Den otevřených dvěří místního OSPOD a beseda s pěstouny. Zahájena bude také výstava obrázků dětí v pěstounské péči. V Lanškrouně a ve Vysokém Mýtě proběhnou besedy na téma pěstounství.

Ve středu 11. 9. je v rámci setkání s pěstounskými rodinami v Lanškrouně připravená i dílnička pro děti a workshopy. V Moravské Třebové a v Žamberku jsou připraveny besedy na téma pěstounství. V Litomyšli budou před besedou o pěstounství promítány také filmy na toto téma. Polička a Přelouč vás pozvou na den otevřených dveří OSPOD, v Přelouči proběhne také výstava výtvarných prací dětí z pěstounských rodin.

Ve čtvrtek 12. 9. můžete navštívit besedu o pěstounství v Pardubicích a v Ústí nad Orlicí. 

Po celý týden bude probíhat týden otevřených dveří OSPOD v Litomyšli a můžete si prohlédnout výstavu Jsem pěstoun! v Ústí nad Orlicí.

Celý týden následně vyvrcholí 15. 9. v Chocni, kde proběhne již třetí ročník Dne (pro) pěstounství. Letos se ze zámeckých prostor přesuneme do parku Peliny v Chocni. Akce se uskuteční od 10 do 16:00. Informace týkající se přesného místa konání akce a prodrobný program naleznete zde.

  • 9.9.2019