Trojice ocenění pro českotřebovskou Naději

V České Třebové působí místní pobočka neziskové organizace Naděje již čtvrtstoletí, tedy od roku 1997. Kromě nízkoprahového zařízení pro děti a mládež na sídlišti Borek vykonává i další dobročinné aktivity.

„Jsem velice ráda za přínos, který má nezisková organizace Naděje pro naše město. Důkazem toho, že její pracovníci dělají svoji práci kvalitně, je trojice ocenění, kterou obdrželi v tomto kalendářním roce,“ uvedla místostarostka České Třebové Petra Válková.

Českotřebovská pobočka Naděje získala v Pardubicích na galavečeru pořádaném Koalicí nevládek Pardubicka a Pardubickým krajem ocenění Nezisková organizace roku 2022.

Další dvě ocenění připadla osobně přímo šéfce českotřebovské pobočky Naděje Pavlíně Břeňové. Ta již v březnu obdržela od ministerstva práce a sociálních věcí ocenění Gratias 2022, jako Sociální pracovník roku.

Druhou cenou bylo Duhové křídlo 2022, které Pavlína Břeňová získala v kategorii Profesionál od Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením.

„Ačkoliv je výčet úspěchů Naděje v tomto roce úctyhodný, vždy je prostor, kam se je možné dále posouvat. S paní Břeňovou jsme společně diskutovali nad tím, jak může být město neziskové organizaci nápomocno,“ shrnula jednání s šéfkou Naděje Petra Válková.