PŘÁNÍ V PARTNERSKÝCH VZTAZÍCH
DATUM: 22. 2. 2022
ČAS: 17.00 - 18.30 hodin

Lektor: Mgr. Andrea Limberská – psychoterapeutka, trenérka jógy

Jako jedinci trávíme mnoho času každodenně ve vztazích. Všichni si přejeme prožívat štěstí a pohodu. Nejpevněji svázané jsou partnerské vztahy. Žijeme v nich a často si s nimi nevíme rady. Hledáme, kdo z nás je poruchový a kde se stala chyba. Jsme nešťastní a toužíme po změně. Často požadujeme změnu druhého partnera, abychom zažívali pocity štěstí. Víme však, co chceme? Víme, co nás činí nešťastným? Čeho se nám nedostává? Častým přáním partnerů je touha po vzájemné lásce, klidu a porozumění. To je nesplnitelné, pokud jeden z partnerů druhým manipuluje a přináší tak neklid do vztahu. Tolerance manipulace jedním z partnerů však vychází z lásky nebo závislosti? Je důležité otevřít v sobě odpovědi a poznat, v čem se nacházíme, co nám vztahy přinášejí a vzájemně o nich komunikovat. Jedině tak nalezneme klid a snad i lásku.

– Partnerství a přání štěstí

– Láska x závislost

– Klid x manipulace

– Komunikace a změny

„V individuální a párové terapii se zabývám každý den trápením způsobeným vztahovými problémy vedoucími někdy i k vážným onemocněním. Pokud v partnerském problému jeden z partnerů odmítá přijít, řešíme problém individuálně a vidím, že i to má často úspěch. Společné posuny a změny, které vylepšují klientům život, mě naplňují a těší. Ve své práci vidím smysl a mám ji ráda.

Více než dvacet let se věnuji terapeutické praxi v oblasti sportu a relaxačních technik. Jako psychoterapeutka se často se setkávám s klienty, kteří potřebují se stresovou zátěží pomoci. Pracujeme na zklidnění těla a psychiky jógou, dechovými cvičeními a meditacemi. Považuji propojení jógy a psychoterapie za velice účinnou metodu při zvládání stresu.“