I letos jezdí Pardubickým krajem oblíbené cyklobusy

Již od soboty 27. května jezdí po regionu oblíbené cyklobusy. Snáze a pohodlněji se tak o víkendech a svátcích mohou cestující vydat na cyklistické výlety po Pardubickém kraji.

Provoz plánován až do 1. října

„Provoz cyklobusů za finanční podpory Pardubického kraje je plánován až do 1. října, a to každou sobotu a neděli, ale také i o státních svátcích,“ sdělil radní Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch Alexandr Krejčíř.

Cyklobusy s kapacitou 35 míst k sezení jsou vybaveny přívěsnými vozíky pro přepravu minimálně 28 jízdních kol. Svézt se samozřejmě můžete i s elektrokolem. Sportovní vybavení si nakládají i vykládají cestující. Na všech linkách platí jednotný tarif IREDO. Cena za převoz kola je 40 korun bez ohledu na vzdálenost.

Kde najít aktuální jízdní řády?

Aktuální jízdní řády společně s nutnými informacemi jsou dostupné na veřejných dopravních portálech www.portal.idos.czwww.idos.cz a na krajském turistickém portálu  www.vychodnicechy.info/cyklobusy/, kde najdete i typy na cyklovýlety včetně soutěže Cyklopecky Východní Čechy a další praktické informace.

Aktuální jízdní řád si můžete vždy ověřit u dopravce uvedeného u jednotlivých linek na výše uvedených odkazech nebo v systému IREDO.