Komunita pro komunitu: Dobrovolnická akce v Časech pomůže přírodě


Koalice nevládek PardubickaDobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka a spolek Pestré Polabí chystá na neděli 17. března 2024 dobrovolnickou akci v lokalitě bývalé cihelny v Časech.

Je na čase začít v Časech pomáhat přírodě!

Na tomto místě se spolek Pestré Polabí pohybuje poměrně krátce. Větší dobrovolnické akce se tu v jeho režii ještě nekonaly. Ale už je na čase začít v Časech pomáhat přírodě!

„Čeká nás spousta práce. Budeme hrabat, sekat, pálit, řezat. Prostě vše, co je třeba k zachování této unikátní lokality,“ řekla Ludmila Pavlíková z Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu.

Kde se přihlásit? A co si vzít s sebou?

„Sejdeme se v 9 hodin na odpočívadle naproti pomníku obětem 1. světové války,“ konstatovala Ludmila Pavlíková.

Hlásit se mohou zájemci zde.

„Občerstvení pro přihlášené je zajištěno. Jen ty pracovní rukavice si vezměte s sebou,“ podotkla komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu.

Součástí akce bude i přednáška o významu místní lokality.

Cíl: stmelovat rodiny

Projekt Komunita pro komunitu je projekt Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ sdělil předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unie

Projekt Komunita pro komunitu je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.