Konference Rada mladších otevře palčivá témata teenagerů

Umí současní středoškoláci mluvit veřejně o tom, co je trápí? V úterý 14. listopadu se o tom v Pardubicích přesvědčí účastníci 10. ročníku projektu meziškolní konference Rada mladších.

Představí svoje postoje k horkým tématům

Studenti ze středních škol a učilišť z celého Pardubického kraje zde  vůbec poprvé představí svoje postoje k horkým tématům, jako jsou LGBT, deprese nebo hoaxy.

Akce se zúčastní také zástupci Pardubického kraje, řada odborníků, školní psychologové, preventisti, učitelé a další pracovníci s mládeží.

Se svou prezentací před plným sálem

Sále Jana Kašpara Krajského úřadu Pardubice se od 9 do 17 hodin sejdou studentské týmy nebo jednotlivci z 9 škol. Budou muset sebrat odvahu a vystoupit se svou prezentací před plným sálem a s mikrofonem v ruce čelit zvídavým dotazům, od lidí z pléna.

„Rok od roku jsou studenti dospělejší a chytřejší, ale současně zranitelnější. Proto je letošním ústředním tématem Rady mladších duševní zdraví,“ upozornila Jiřina Faloutová, ředitelka neziskové organizace Dělej, co tě baví, která konferenci pořádá.

Snaha o co nejatraktivnější prezentaci

Přihlášení prezentující budou mít za úkol předvést publiku svůj příspěvek během deseti minut co možná nejatraktivněji. Jak zpracovat tematiku jinakosti a LGBT, kyberprostoru a dezinformací, umělé inteligence nebo vlastních zkušeností s duševní poruchou? Podle Jiřiny Faloutové na to neexistuje univerzální způsob.

„Naším záměrem je propojit odlišné světy studentů odborných škol, gymnázií i učilišť. Proto nehodnotíme formu prezentace. Pro nás je důležité, že vystoupí i studenti, kteří třeba zrovna ve školním světě nevynikají žádnou superschopností, ale nebojí se postavit před plný sál a obhájit svůj názor v následné řízené diskuzi. Ta je neodmyslitelnou součástí akce,“ zdůraznila Jiřina Faloutová.

Kde sledovat živý přenos?

Živý přenos z konference sledujte prostřednictvím YouTube zde.

Nejzajímavější příspěvky se objeví ve velkém finále 4. prosince v Praze.