Kůň v hlavní roli! Při podzimních Městských slavnostech

Už za týden začnou v Pardubicích Podzimní městské slavnosti. Přípravy na nabitý pátek 7. a sobotu 8. října vrcholí!

Celá řada koncertů 

V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na celou řadu koncertů. Tu v sobotu večer na Pernštýnském náměstí zakončí zpěvačka Lenny.

Ale také třeba bubenickou show, rytířské souboje na koních, akrobaty na Zelené bráně, tradiční spanilou jízdu kočárů i historických vozidel, oblíbený lampionový průvod, Pernštýnské tržiště a mnoho dalšího.

Slavnosti se ponesou ve jménu koně

Letos se slavnosti ponesou ve jménu koně. „Již tradičně je podzimní část slavností je spjata s vyvrcholením dostihové sezony. Jejím posláním je přenést slavnostní atmosféru, kulturu a zábavu do ulic města. A koňskou symboliku letos ještě umocníme. Právě kůň, symbol našeho města, je tématem letošních slavností. Stejné téma měli pořadatelé připravené již před dvěma lety, kdy byly Pardubice Evropským městem koní. Jenže covidová situace dala podzimním slavnostem roku 2020 stopku. Úctu k erbovnímu zvířeti a tradici zdejších dostihů jsme proto letos oživili a znovu zakomponovali do programu. Věřím, že si vše společně naplno užijeme,“ řekl k tematickému pojetí pardubických slavností primátor Martin Charvát.

Spousta zábavy a atraktivní podívané

„Dvoudenní multižánrový festival v ulicích centra města opět nabídne spoustu zábavy a atraktivní podívané. Na pódiu na Pernštýnském náměstí se vystřídá celá řada interpretů včetně známé zpěvačky Lenny. Divácky oblíbený program, jako je sraz historických vozidel, lampionový průvod či ohňostroj na Labi, letos doplní atraktivní rytířské souboje na koních v ulici U Stadionu či akrobaté na Zelené bráně. Doufám, že letošní slavnosti přinesou spoustu příjemných zážitků,“ přiblížil zajímavosti letošního ročníku náměstek primátora Jan Mazuch.

Pernštejnská hospoda na historickém náměstí

Obyvatelé města i jeho návštěvníci po oba dny ocení oblíbenou Pernštejnskou hospodu na hlavním historickém náměstí.

Pro děti budou připraveny zajímavé workshopy. Nebude chybět ani běh Univerzity Pardubice. Ani letos pořadatelé nezapomněli na jízdu historických automobilů.