Nové výstavy v Ústí: cukr, káva, limonáda i betlém plný osobností

Ve čtvrtek 1. prosince byly v městském muzeu v Ústí nad Orlicí zahájeny nové zajímavé výstavy.

První z nich, nazvaná Cukr, káva, limonáda aneb Světem starých kaváren a cukráren, je vánočně laděná výstava představující předměty spjaté se světem cukráren a kaváren z první poloviny 20. století. Prohlédnout si můžete velkou kolekci ručních mlýnků na kávu, nahlédnout do tajemství cukrářské výroby s dnes již zapomenutými cukrářskými nástroji a strojky na ruční výrobu zmrzliny nebo do stylizovaného cukrářského obchodu.

Druhou je pak minivýstava Pestrobarevný život Bohuslava Langa aneb První porevoluční starosta. Ta se věnuje této významné osobnosti Ústí nad Orlicí, a to od dětských krůčků přes skautské, sportovní a studentské mládí do starostenského křesla.

Překvapením vernisáže bylo představení betlému ústeckých osobností, jehož koncepci vymyslelo muzeum a výtvarně je dílem Markéty Zemanové. Betlém s motivy Ústí nad Orlicí zachycuje na pět desítek nežijících osobností města vždy ve spojení s jejich profesí. Betlém bude součástí trvalé expozice betlémů, která se návštěvníkům otevírá od prosince do února.