Pardubickým krajem se prohnala první „liška“

Do Pardubického kraje zavítala v pátek 25. srpna v rámci technicko-bezpečnostní zkoušky poprvé nová motorová jednotka RegioFox. A to již v barevném provedení pro tento region.

Kdy půjde „liška“ do provozu? 

Kdy půjde „liška“ do provozu? Od změny jízdního řádu v prosinci letošního roku. Půjde o trať 238 Pardubice – Havlíčkův Brod. Celkem bude v krajských barvách po kolejích jezdit sedm jednotek tohoto typu.

Jednotu RegioFox číslo 012, vůbec první v našich barvách, mohli občané vidět 25. srpna na trati 010 mezi Prahou a Českou Třebovou. Zavítala k nám kvůli povinným zkouškám. Na konci srpna dorazí do Rakovníka ke zkušebnímu provozu. Ke konci roku se pak, pokud zkoušky dopadnou dobře, vrátí k nám do kraje a začne vozit pasažéry. Dodání dalšího RegioFoxu s číslem 011 se chystá na začátek září. České dráhy opět počítají se zkušebním provozem na Plzeňsku. Tento region vybrali kvůli dostupnosti technického zázemí, možnosti náhrady vozidel a dalším parametrům. Ze zavedení RegioFoxů do provozu mám velkou radost. Na cestující čeká moderní vybavení a vysoký komfort cestování,“ uvedl Michal Kortyš, náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu.