Plné hnízdo z Kraje Vysočina

Ve středu 12. dubna vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině z Kraje Vysočina.

Po překážkách skáčou jako kamzíci 

Jsou rodiny, na které v životě čeká kamenitá cesta. Některé z nich se o překážky rozmlátí, jiné je překonají. Pak se najdou i takové, které po nich skáčou jako kamzíci. Režisérka Ivana Pauerová Miloševič takovou našla na Vysočině. Od Dědů pak zjistila, jak se dá vyrovnat s tím, když pěstounské dítě rodinu opustí dříve, než bylo v plánu. Ale i to, jak dlouho je rozumné děti podporovat v dospělosti a jestli někdy vůbec vyletí z hnízda úplně. Vůdkyně smečky Marcela je taky skvělým příkladem toho, že být pěstounkou nutně neznamená skončit u plotny.

Unikátní projekt o rodičovství

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…