Plné hnízdo z Moravskoslezského kraje: Jak důležité je znát své kořeny?

Ve středu 15. března vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdo.

Neuvěřitelně pozitivní díl je o pěstounské rodině Slepčíků z Moravskoslezského kraje.

Jak důležité je znát své kořeny?

Manželé Slepčíkovi tvoří netradiční rodinu. Manžel Rom se se svou ženou společně se starají o tři romské holčičky. Zároveň všichni společně vycházejí skvěle i s biologickou maminkou.

Jak důležité je znát své kořeny? Co v rodině znamená nové miminko? Proč může být polská škola tou nejlepší volbou? Odpovědi na tyto otázky vám dá nový díl Plného hnízda.

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…