V nemocnici dostanou dárci krve nově poukázku s vyšší hodnotou


Dárcovství krve je zpravidla bezplatné. I přes tento známý fakt se Nemocnice Pardubického kraje rozhodla o něco více namotivovat dárce. Jako odměnu za darování jim poskytne poukázky s navýšenou hodnotou.

Změna od 10. července

Doposud si dárci krve či plazmy, kteří zavítali na některé z pěti transfuzních oddělení Nemocnice Pardubického kraje, odnášeli kromě dobrého pocitu také poukázku na občerstvení v řádech několika desítek korun. To se od pondělí 10. července změní.

Na transfuzních odděleních Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké i Svitavské nemocnice budou nově všichni dárci dostávat shodně poukázku v hodnotě 150 korun. Tato poukázka bude formou tzv. Gastro Passu. Ten lze uplatnit u celé řady partnerů (konkrétní je možné vyhledat zde).

Noví dárci jsou vítáni

V České republice chybí dlouhodobě chybí zhruba 100 tisíc dárců. Není proto divu, že jsou dárci krve tolik potřební a noví vítáni, a to nehledě na krevní skupinu. Dárcem krve či plazmy se může stát každý, komu je mezi 18 a 65 lety, váží alespoň 50 kilogramů a neprodělal nebo netrpí závažnějším onemocněním.

Podrobnější informace a kontakty naleznou zájemci na webových stránkách jednotlivých oddělení.