Večer nabitý dobrými skutky. Odmění dobrovolníky, neziskovky i odpovědné firmy


pondělí 4. prosince 2023 se v Kongresovém sále pardubického Paláce uskuteční slavnostní galavečer. Jeho cílem je ocenit dobrovolníky, nestátní neziskové organizace a společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji.

Večer nabitý dobrými skutky

Slavnostní večer je doslova nabitý dobrými skutky všeho druhu. Pořádá ho jako už tradičně Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. A to za podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci jedné z aktivit Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje.

„Jsme moc rádi, že i tímto způsobem můžeme poděkovat těm, kteří se podílejí na rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru v Pardubickém kraji,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Ocení ty, co mají srdce na dlani

„Je nám ctí, že můžeme oceňovat ty, kteří mají srdce na dlani,“ podotkla senátorka, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ a současně místopředsedkyně správní rady Koalice nevládek Pardubicka Miluše Horská.

Organizátorům se letos sešlo celkem 120 nominací„U dobrovolníků přišlo úctyhodných 65 nominací. Mezi výjimečné patřila nominace celé třídy jedné střední školy,“ řekla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Na prestižní ocenění bylo nominováno rovněž 29 společensky odpovědných firem a 26 neziskových organizací.

Kolik cen bude rozdáno?

Na Galavečeru oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem Pardubického kraje bude oceněno 10 dobrovolníků, 3 společensky odpovědné firmy a 3 neziskové organizace„Hodnotící komise se navíc rozhodla, že udělí i několik speciálních cen,” sdělil Pavel Šotola.