Výsadba tulipánů a dalších cibulovin ve Vysokém Mýtě

Záleží vám na tom, v jakém prostředí žijeme? Máte rádi zeleň? Tak přijďte podpořit akci, která se uskuteční ve Vysokém Mýtě ve čtvrtek 19. října 2023. Od 14:00 hodin se v Havlíčkových sadech naproti Šemberovu divadlu uskuteční výsadba tulipánů a dalších cibulovin.

Za nepotřebné předměty v Kujebazaru

„I v letošním roce jsme utržili peníze za nepotřebné předměty v Kujebazaru. Děkujeme všem, kteří přispěli. Za přibližně 50 tisíc korun jsme zakoupili cibulky různých květin, které budou od příštího jara zdobit veřejná prostranství ve městě,“ uvedla Ivana PokornáTechnických služeb Vysoké Mýto a dodala, že hlavní jarní květinový záhon vznikne v Havlíčkových sadech.

Cíl: udělat radost a pohladit po duši

„Do trávníku u morového sloupu přidáme plané tulipánky a přilehlé záhony doplníme ladoňkami, sasankami a tulipány. Na křižovatce ulic Komenského, Litomyšlské a Tůmovy na jaře vykvete větší množství narcisů,“ sdělila Veronika TruhlářováTechnických služeb Vysoké Mýto.

„Věříme, že po zimním spánku přírody pak kolemjdoucím rozkvetlé záhony a trávníky udělají radost a pohladí po duši,“ shodly se Ivana Pokorná a Veronika Truhlářová.