Afrika jinak: Slávek Král v Srchu vylíčí, jaké to je, když vás obklíčí 200 slonů na safari


Populární součástí projektu Komunita pro komunitu jsou také cestovatelské besedy. Další bude v režii Slávka Krále, cestovatele z lokality Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory.

Penzion Pluto v Srchu bude ve čtvrtek 15. února 2024 hostit od 17 hodin cestovatelský stand-up Slávka Krále Afrika jinak. „Tuto akci si vyžádali sami občané Srchu a okolí po první úspěšné cestovatelské přednášce,“ řekla manažerka a metodička projektu Komunita pro komunitu Barbora JouzováKoalice nevládek Pardubicka (KONEP).

Jak si stopnout letadlo či pašeráky drog?

„Slávek Král vám přiblíží, jak si stopnout letadlo, loď, policejní auto, koně nebo pašeráky drog. Zjistíte, jaké to je, když vás obklíčí 200 slonů na safari. Nebo jak náročné může být, když chcete objet na kole celý Mauricius. Zajímá vás, jak přespat u kolemjdoucích Masajů? Jak se dostat na místní svatbu? A do televize? Jak překonat malárii? A co dělat ve slumu v Kibeře? Na všechny tyto otázky vám známý cestovatel odpoví,“ dodala Barbora Jouzová.

Cíl: stmelovat rodiny

Projekt Komunita pro komunitu je projekt Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ sdělil předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unie

Projekt Komunita pro komunitu je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.