Neziskovky z Pardubicka a Chrudimska mohou přihlašovat své projekty do Burzy filantropie

 

Jste nezisková organizace působící v Pardubickém kraji? Máte v hlavě nebo dokonce na papíře zajímavý projekt, který může být podle vašeho názoru společensky prospěšný a sháníte pro něj finanční či materiální podporu?

Domníváte se, že by mohl oslovit donátory úspěšné Burzy filantropie, jejímž cílem je propojovat neziskové organizace s podnikatelským a veřejným sektorem ve všech okresech Pardubického kraje?

Jak napsat projekt do Burzy filantropie?

Přihlaste se na přípravný seminář, který nese název Jak napsat projekt do Burzy filantropie. Uskuteční se v pondělí 4. března 2024 od 12:30 hodin v Pardubicích.

Seminář se bude konat jeden, a to pro všechny okresy Pardubického kraje. „Jeho účelem je nabídnout neziskovým organizacím možnost konzultace, jak by měla vypadat anotace a SMART cíle projektu,“ řekl radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Zájemci budou mít příležitost projít kolonku po kolonce z registračního formuláře a zjistí, na co si při psaní projektu dát pozor a na co se zaměřit,“ uvedla garantka a fundraiserka Burzy filantropie, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Na seminář může přijít po registraci kdokoli 

„Na seminář může přijít kdokoli, kdo se chce o Burze filantropie dozvědět více a kdo přemýšlí o podání projektu, ale není si jistý, jestli je do burzy vhodný,“ sdělila Jana Machová.

„Budou tu prezentovány i aktuální termíny a novinky Burzy filantropie,“ dodala ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

„Účast na semináři je třeba potvrdit přes formulář zde,“ sdělila koordinátorka Burzy filantropie Monika Konířová.

Přes 18,5 milionů korun pro 498 projektů za 12 let

Přihlašovat projekty do Burzy filantropie v okrese ChrudimPardubice je možné už nyní. A to až do 1. dubna do 23:59 hodin.

Burza filantropie za 12 let své existence přinesla díky štědré podpoře donátorů navzdory nelehké době přes 18,5 milionů korun. Ty pomohly na svět 498 prospěšným projektům v Pardubickém kraji. Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací. „Probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize. I zde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů,“ poznamenala Jana Machová.

Maximální výše podpory pro jeden projekt v Burze filantropie je 75 tisíc korun.