23. Krajská konference neziskových organizací Pardubického kraje


23. Krajská konference neziskových organizací Pardubického kraje, středa 20. března 2024

23. Krajská konference neziskových organizací Pardubického kraje se bude konat ve středu 20. března 2024 od 9 do 16 hodin ve Skautském centru Vinice v Pardubicích. Její téma zní Jak uspět v neziskovém sektoru.

Spolupráce kraje a Koalice nevládek Pardubicka

Tuto akci pořádá jednou za dva roky Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) ve spolupráci s Pardubickým krajem. Záštitu nad ní opět převzali senátorka Miluše Horská a radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Konference je vždy vítanou příležitostí se potkat a sdílet zkušenosti se zástupci neziskového sektoru. V Pardubickém kraji působí více než 6 tisíc neziskových organizací. Z nich aktivně vyvíjí svou činnost asi 3 tisíce, převážně spolků. Zejména v oblasti sociální péče, ochrany životního prostředí, sportu, kultury a vzdělávání,“ sdělil radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. Ten na úvod společně s ředitelkou Koalice nevládek Pardubicka Janou Machovou pohovoří o spolupráci Pardubického kraje a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

Jak být transparentní neziskovkou pro dárce?

Aleš Mrázek z Asociace veřejně prospěšných organizací (AVPO) ČR, který je členem Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, nastíní, jak být transparentní a důvěryhodnou neziskovkou pro dárce.

Zakladatelka projektu Zdravé značky Adriena Růžičková poradí, jak si udržet „zdravé“ zaměstnance. Výkonná ředitelka spolku Děti patří domů Jiřina Kryštůfková Hlaváčová vylíčí, co přineslo ocenění Neziskovka roku 2022.

„Mluvit se bude i o firemním dobrovolnictví. Jak funguje a proč má smysl,“ sdělila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová a dodala, že odpoledne má patřit workshopům.

„Každý účastník se může přihlásit na dva workshopy,“ poznamenala koordinátorka informační kanceláře Koalice nevládek Pardubicka Barbora Jouzová.

Lobbing, budování značky i právní poradenství

Tématy workshopů budou lobbing, budování značky, archivace dokumentů, právní poradenství či tvorba tiskové zprávy.

„Na účastníky čekají zajímavé bloky, které jsou doplněny o vstupy zástupců neziskových organizací i firem tak, aby byly informace co nejvíce praktické,“ dodala Barbora Jouzová.

Přihlašování a více informací naleznete zde.

Detaily

20

Březen

9:00 - 16:00