Den dobrovolnictví Pardubického kraje


Den dobrovolnictví Pardubického kraje, úterý 14. května, Klášterní zahrady Litomyšl

Co to je dobrovolnictví, co obnáší a kde všude v Pardubickém kraji pomáhá? To jsou hlavní témata Dne dobrovolnictví. Ten se uskuteční v úterý 14. května 2024 od 9 do 16:30 hodin v Klášterních zahradách v Litomyšli.

Během dne se tu setkají dobrovolníci, koordinátoři, organizace a lidé, kterým pomáhají. Letošní organizátoři z Farní charity Litomyšl zvou ve spolupráci s Pardubickým krajem na akci každého, koho dobrovolnictví zajímá, nebo kdo by se chtěl dobrovolníkem stát.

Tradiční akce v Pardubickém kraji

„Den dobrovolnictví v Pardubickém kraji je již tradiční akcí, kterou chceme veřejnosti přiblížit význam dobrovolnictví. A zároveň ukázat, že dobrovolníkem může být opravdu každý,“ řekl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor, pod jehož záštitou se Den dobrovolnictví koná.

Prezentace dobrovolnických center

Zájemci z řad široké veřejnosti a studentů si budou moci projít jednotlivá stanoviště dobrovolnických center působících v Pardubickém kraji. Ta budou mít připravené aktivity a prezentaci své činnosti, a to vše zábavnou formou.

Bohatý doprovodný program

Návštěvníci se mohou těšit po celý den i na bohatý doprovodný program. Nabídne například vystoupení Mateřské školy v Líbánkách, žáků Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Litomyšli či pěveckého sboru KOS.

Nebude chybět ani ocenění dobrovolníků, swap pokojových rostlin a sazeniček, koutek s deskovými hrami a kreativní dílničky.

Za pozornost stojí také prezentační stánky s aktivitami na téma udržitelná móda, recyklace či první pomoc.

Vstup na akci je zdarma.

Detaily

14

Květen

9:00 - 16:30