Burza filantropie pomohla neziskovkám v Pardubickém kraji získat přes 2 miliony


Burza filantropie, jež propojuje neziskové organizace s podnikatelským, firemním a veřejným sektorem, má za sebou velmi úspěšný ročník.

V Pardubickém kraji potěšily rekordní sumy

„Máme velkou radost z toho, že jen za letošní rok Burza filantropie v Pardubickém, Zlínském a Královéhradeckém kraji pomohla 70 projektům v hodnotě 2 804 500 korun,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová. Ta je garantkou Burzy filantropie v domovském Pardubickém kraji.

„Konkrétně v Pardubickém kraji šlo o částku 2 110 500 korun,“ upřesnil radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.

Pořadatele Burzy filantropie v Pardubickém kraji, Koalici nevládek Pardubicka (KONEP) a Pardubický kraj, potěšily i rekordní sumy, které přinesly dvě letošní akce. Ta první se uskutečnila v Obecním domě ve Starém Hradišti. Neziskovým organizacím působícím na Pardubicku vynesla celkem 786 tisíc korun.

Finální letošní Burza filantropie v Pardubickém kraji se odehrála v prostorách Zámeckého návrší v Litomyšli. Pro neziskové organizace ze Svitavska se povedlo získat rekordních 370 tisíc korun.

Pardubickém kraji byl podpořen například lyžařský kurz pro děti s handicapem. Ale také vznik chybějícího zázemí v komunitní zahradě mateřského a rodinného centra či projekt ošetřovny pro příjem zvířat a intenzivní péči.

Účinný nástroj, který dokáže konkrétně pomoci

„Moc mě těší, že právě v Pardubickém kraji máme účinný nástroj, který zaujal podnikatelskou i veřejnou sféru a který dokázal konkrétně pomoci tolika prospěšným projektům na různých místech České republiky,“ sdělil radní Pardubického kraje Pavel Šotola. Ten kvitoval i fakt, že se letos Burza filantropie rozšířila i do dalších krajů a setkala se zde s úspěchem. „Pozitivní ohlasy na tento výjimečný fenomén z Pardubického kraje dávají Burze filantropie hlubší rozměr,“ dodal Pavel Šotola.

„Jsem nesmírně vděčná za to, jaký má dnes Burza filantropie přesah. Chtěla bych poděkovat všem za podporu tohoto unikátního počinu. A neziskovkám za to, s jakými nápady a jak kvalitními projekty přicházejí,“ poznamenala senátorka a ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská. Ta je i místopředsedkyní správní rady Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

Co je snahou Koalice nevládek Pardubicka?

Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) propojuje neziskový, firemní a veřejný sektor v Pardubickém kraji. Jejím cílem je podpora vzájemné spolupráce a výměna zkušeností neziskových organizací. Snahou KONEPu je i rozvoj oblasti dobrovolnictví a regionu.