Nadaní studenti z regionu soutěžili v Logické olympiádě


Na Krajském úřadě Pardubického kraje, v sále Jana Kašpara, se konalo krajské kolo 16. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou Česko. Soutěžícím tradičně pogratuloval i patron soutěže, radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Kreativní myšlení i logické dedukce

Logická olympiáda je známá svými úkoly, které vyžadují kreativní myšlení, analytické schopnosti a logické dedukce. „Tato soutěž je nejen zábavná. Poskytuje studentům také příležitost rozvíjet své logické a analytické dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch v oblastech, jako jsou matematika, informatika a další přírodní vědy,“ přiblížila koncepci soutěže Lucie Měchurová, koordinátorka Logické olympiády.

Šestnáctý ročník Logické olympiády trhal rekordy

Šestnáctý ročník Logické olympiády byl rekordní, s celkem 101 296 registrovanými soutěžícími ve věku od 3 do 20 let z celé České republiky. Do krajského kola v Pardubickém kraji letos postoupilo 120 žáků a studentů.

Kdo si nejlépe poradil se zadáním testů?

Se zadáním testů si nejlépe poradili:

Kategorie A:
  1. místo David Šára
  2. místo Matěj Líbal
  3. místo Zuzana Stryková
Kategorie B:
  1. místo Lukáš Kozel
  2. místo Tomáš Křížek
  3. místo Josef Pazdera
Kategorie C:
  1. místo Vojtěch Fila
  2. místo Ondřej Chaloupek
  3. místo Valerie Kopsová
Vítězové krajského kola mohou postoupit do finále

Vítězové krajského kola mohou postoupit do celostátního finále. To se uskuteční v pondělí 4. prosince 2023 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.