Chcete získat kolo nebo pobyt? Hrajte Cyklopecky Východní Čechy 2023!


Začaly letní prázdniny a s nimi pokračuje i oblíbená letní cestovatelská soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2023 o atraktivní ceny. Jestli stále hledáte inspiraci, co v létě aktivního podniknout, Cyklopecky jsou jasná volba!

I letos soutěž nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém kraji různé náročnosti a délky. Mezi méně náročné patří trasa Holickým venkovem za lidovým uměním (41,2 km) nebo Za starokladrubskými vraníky i žraločím zubem (22 km). Ty soutěžící zvládnou i s malými dětmi. Ti zdatnější se pak mohou vydat na trasu Na kole za Matkou Boží (34,1 km) v oblasti Králického Sněžníku. Nebo zkusit hřebenový přejezd Za vrcholy Orlických hor (76,7 km),“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Novinka: elektronická hrací karta

Už na květnovém startu soutěže začali soutěžící využívat novinku. Jde o elektronickou hrací kartu, na kterou se snímají QR kódy. Zároveň soutěžící oceňují možnost opsání unikátního kódu do své klasické hrací karty, když je razítkovací místo zavřené.

Soutěžící mohou vyhrát horské kolo, pobyty v Pardubickém kraji a také vouchery, vstupenky a dárkové předměty.

Všechny informace o soutěži, hrací karty i popis tras včetně zajímavostí naleznete na www.cyklopecky.info. Soutěž má také svůj FB facebook.com/cyklopecky.

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s oblastními destinačními managementy a s podporou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Pardubického kraje.