Den pro rodiny Pardubického kraje v Zemi Keltů

Den pro rodiny Pardubického kraje putuje každý rok na jiné místo. Letos zavítá do keltského skanzenu Země Keltů v Nasavrkách už tuto neděli 17. září.

Bohatý program pro celé rodiny připravil Pardubický kraj ve spolupráci se spolkem Boii a je zdarma.

Na Den rodiny naváže Týden pěstounství

Na Den pro rodiny naváže Týden pro pěstounství v 11 městech kraje.

„Letos se Den pro rodiny Pardubického kraje koná opět v září, ale tentokrát jsme změnili jeho obsah. To nám umožnila spolupráce se Zemí Keltů v Nasavrkách. Od 10 do 16 hodin bude ve skanzenu připravena řada aktivit. Bude to třeba výroba a pečení placek v keltské kuchyni. Ale také projížďky na koních, střelba z luku, vrhání nožem, tvoření vlastních mincí, keramická dílna a další. Nebude chybět ani ukázka keltského vybavení či vystoupení keltské kapely, kouzelníka a také představení koně Valdy,“ konstatoval radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Celou akci moderuje Andrea Moličováimproskupiny Paleťáci. Pro děti bude připravena hrací kata na sbírání razítek u jednotlivých stanovišť a následné odměny.

Na co láká Týden pro pěstounství?

Dnem pro rodiny začne Týden pro pěstounství, který potrvá od 18. do 22. září. Nabídne Dny otevřených dveří, besedy o pěstounství, výstavy, setkání a další aktivity.

Konkrétní programy v Pardubicích, Svitavách, Litomyšli, Poličce, Ústí nad Orlicí, Chrudimi, Hlinsku, Moravské Třebové, Přelouči, Žamberku a Lanškrouně najdete na webu Kraj pro rodinu – https://krajprorodinu.cz/nahradni-rodina/tyden-pro-pestounstvi-2023/.

„Rád bych pozval zájemce třeba na besedu s tvůrci velmi úspěšného seriálu České televize Plné hnízdo o pěstounských rodinách. Uskuteční se ve čtvrtek 21. září od 16 hodin v Divadle 29 v Pardubicích. Dozvíte se tam zajímavosti ze zákulisí první řady i z připravovaného pokračování seriálu. Besedy se zúčastní i rodiny z kraje, které v pořadu vystupují,“ uvedl Pavel Šotola.