Do letošních Cyklopecek se zapojilo přes tisíc soutěžících

Tradiční cestovatelská soutěž Cyklopecky Východní Čechy už zná své vítěze. Na slavnostním vyhlášení výsledků 11. ročníku organizátoři předali šťastným výhercům hlavní ceny – horské kolo, poukazy do východočeských hotelů a dárkové balíčky s praktickými potřebami pro cyklisty.

„Letošního ročníku Cyklopecek se zúčastnilo 1098 soutěžících, z toho přes polovinu tvořili lidé z Pardubického kraje. S kolegy máme velkou radost, že si Cyklopecky udržují přízeň veřejnosti již jedenáct let. Díky této akci lidé poznávají více i méně známé turistické cíle východních Čech a ještě si u toho mohou zasportovat. Chtěl bych také poděkovat všem organizátorům, kteří Cyklopecky připravují,“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch a sport.

Princip soutěže, která se konala od 1. května do 30. září 2022, zůstal stejný jako v loňském roce. Bylo potřeba získat minimálně pět razítek z pěti různých tras do hrací karty. O tom, že Cyklopecky mají své věrné fanoušky, svědčí mimo jiné i fakt, že 66 účastníků letošního ročníku projelo všech 15 soutěžních tras, které se lišily náročností i délkou.

Nejčastěji si soutěžící vybírali méně náročné trasy, mezi letošní nejoblíbenější patří Pardubickem za zvířectvem o délce 40 kilometrů a Po Hradecku nejen za tradicemi o délce 48 kilometrů, které vedou prakticky po rovině.

„Na cyklisty v rámci jedenáctého ročníku Cyklopecek čekalo opět 15 tras po Královéhradeckém a Pardubickém kraji, které si mohli projet v rámci soutěže či navržené cesty využít jako tip na příjemný výlet k poznávání krás obou krajů. Vybírali jsme takové trasy, které vedly po méně známých i oblíbených místech a náročností vyhovovaly zkušeným cyklistům i rodinám s dětmi,“ uvedla náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová.

Oblíbenou soutěž pro aktivní turisty organizovala již tradičně Destinační společnost Východní Čechy s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu. Zajímavostí tohoto ročníku, i díky spolupráci mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem, je přesah i do dalších regionů České republiky – Liberecka, Olomoucka a Vysočiny.

Výhercem hlavní ceny se stal Ota Čeřovský z Pardubic. Ten se Cyklopecek zúčastnil již

pojedenácté. Společně s dalšími účastníky slavnostního předávání poděkoval organizátorům za přípravu Cyklopecek i navrhl možná rozšíření výletních tras do budoucna.

A jaké jsou další ohlasy účastníků letošního ročníku? „Poznali jsme s manželem spousty krásných míst, prožili hodně společných zážitků a utvrdili se v tom, že u nás v Čechách je všude krásně a žijí zde báječní lidé,“ napsali děkovný dopis manželé Samkovi z Litomyšle.

Chválou nešetřila ani Blanka Faltusová z Prahy: „Některé výlety jsem absolvovala na kole, které od vás loni vyhrál přítel. Zavítala jsem na něm třeba i na místo, kde se v listopadu konalo slavnostní předání výher. Moc děkuji, že tuto soutěž organizujete a motivujete tak nás, cyklisty, k objevování nových, dosud nepoznaných míst. Ve východních Čechách je totiž stále co objevovat.“ Na webových stránkách www.cyklopecky.info najdete seznam výherců letošního ročníku, ale také všechny trasy soutěže, které mohou v mimosezónní době sloužit jako inspirace k výletům.