Hlasujte, který prospěšný projekt neziskovek v Burze filantropie postoupí!

Jaké prospěšné projekty neziskových organizací z okresu Pardubice a Chrudim mohou získat podporu v Burze filantropie? „Rozhodnout o tom můžete i vy. A to tak, že se zapojíte do hlasování veřejnosti. Čas máte do středy 24. května 2023 do 12 hodin,“ uvedla Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), která Burzu filantropie v okrese Pardubice a Chrudim pořádá společně s Pardubickým krajem.

Propojování veřejné správy, firemního a neziskového sektoru

„Hlavní myšlenka Burzy filantropie vychází z principu propojování veřejné správy, firemního a neziskového sektoru. Cílem je podpora místních i regionálních projektů neziskových organizací,“ řekla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

„Jedná se o ojedinělou formu podpory, kterou jsme nastartovali nanečisto v roce 2011, naostro pak v roce 2012. Jsem moc rád, že máme účinný nástroj, který zaujal již řadu společensky odpovědných firem a díky němu se uskutečnilo mnoho zajímavých projektů,“ sdělil radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.

Téměř pět stovek projektů za více než 16 milionů korun

„Burza filantropie v Pardubickém kraji podpořila už takřka pět stovek projektů za téměř 16,5 milionů korun,“ poznamenala Jana Machová.

„Neziskovky Burza filantropie naučila dobře promýšlet projekty a umět je obhájit před donátory. Na druhou stranu dala záruky dárcům, že podrobně vidí, co podporují a mohou si být jistí, že jejich peníze pomohou dobré věci,“ zdůraznil Pavel Šotola.

„Jedná se o podporu aktivit téměř ze všech oblastí působení neziskového sektoru. Často jde o projekty z oblasti sociální, zaměřené na podporu rodin, práci s dětmi, pěstounství, pomoc seniorů či zdravotně postižených. Jiné projekty se pak zaměřují na životní prostředí, kulturu či vzdělávání,“ upřesnil radní Pardubického kraje.

Podpořte svého letošního favorita i vy!

Svého letošního favorita můžete podpořit na webu Burzy filantropie, a to jak pro projekty z Pardubicka, tak z Chrudimska. Ale pozor! Hlasovat lze pouze z jednoho e-mailu jen pro jeden projekt v každém okrese. Limit hlasů z jedné IP adresy (v případech, že se jedná o IP adresu sdílenou na pracovišti s dalšími lidmi) je stanoven na 1 hlas za den.

Organizace mohou pro své projekty žádat až 75 tisíc korun. Burza filantropie pro okres Pardubice se uskuteční 7. června 2023, pro okres Chrudim pak 21. června 2023,“ uzavřela ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, která je garantkou Burzy filantropie.