Jak poznat, že dítě volá SOS? Poradit vám mohou Spokojení LIŠÁCI z Přelouče


Co nám děti chtějí říct svým chováním? Jak poznat, že dítě volá SOS? Kdy je naším zrcadlem? Na tyto otázky vám odpoví akce spolku Spokojení LIŠÁCI. Koná se ve čtvrtek 30. listopadu 2023 od 18:00 do 19:30 hodin v Klubovně KLASu Přelouč na Masarykově náměstí.

Cíl: proměna vzdělávání v Pardubickém kraji

„Program je součástí projektů Vzdělávání pro všechny a Viva la Vida Přelouč,“ řekla mentorka Monika Vilímová, aktivní členka spolku Spokojení LIŠÁCI, který usiluje o proměnu vzdělávání v Pardubickém kraji.

Projekty Vzdělávání pro všechny a Viva la Vida Přelouč budou pokračovat v neděli 3. prosince 2023 od 15:00 do 17:00 hodin na stejném místě. V Klubovně KLASu se odehraje Vánoční tvoření. „Budeme společně tvořit a vyrábět. Půjde o poslední setkání v tomto roce,“ dodala Monika Vilímová.

Pro spokojené děti/lišáčky

Cílem spolku Spokojení LIŠÁCI je mít spokojené děti/lišáčky, kteří se budou umět v životě prosadit a poradit si, i když nastane nepředvídaná situace. Sebevědomé lidi, kteří si váží svých hodnot a vědí, v čem jsou jejich přednosti a talenty.

„Umí se vzájemně domluvit, najít řešení a mluvit o svých nápadech, snech, aniž by měli strach z odmítnutí či neúspěchu. Osobnosti, které vnímají chybu jako součást procesu učení a zdokonalování se. Nenechají se odradit neúspěchem. Naopak se snaží hledat nové a nové cesty, jak dosáhnout svých cílů. Znají principy sebeřízeného vzdělávání, které pramení z vnitřní motivace a podnětného prostředí, které podporuje lidskou zvědavost a touhu po poznání,“ popsali členové spolku Spokojení LIŠÁCI na svém webu hlavní myšlenky.