Jaké to je být pěstounem? Startuje druhá řada dokumentárního cyklu Plné hnízdo

Jak těžké je být rodičem? Je to stejné jako být dobrým pěstounem? Jak na děti různorodé osobnosti dítěte i různého počtu? Kolik dětí je tak akorát, aby vaše „hnízdo“ bylo plné?

Být pěstounem není žádná hračka

Druhá řada úspěšného televizního dokumentárního seriálu o pěstounech Plné hnízdo přibližuje, jaké to je, když otevřete své srdce a rozhodnete se přijmout do rodiny dítě, které nemůže vyrůstat ve vlastní biologické rodině. Ukazuje, že být pěstounem není žádná hračka, ale rozhodně to stojí za to.

Čtrnáct rodin druhé řady je neuvěřitelně inspirativních a zvládne snad každou rodičovskou nálož, která se vůbec může objevit.

Autorský tým Šimečková-Třešňák a režisérský čtyřlístek Linda Kallistová Jablonská, Ivana Pauerová Miloševič, Adam Oľha a Martin Páv spolu s renomovanými psychology, terapeuty a dalšími odborníky na pěstounství, rodičovství a život jako takový, ukážou, jak zvládnout každý problém a najít cestu i z toho nejtemnějšího lesa.

Všechny bio děti pomáhají, kde se dá

Vítovcovi jsou toho živým důkazem! Děti, které se dostaly do této srdečné rodiny, byly často doslova zachráněné na poslední chvíli. Maminka Jana se kvůli nim neváhala naučit znakový jazyk nebo za ně bojovat, pokud jí přišlo, že mají na víc, než je jim nabízeno. A tak si brzy přestaly myslet, že jediné, co je v životě čeká, je podávání cihel na stavbě, naučily se za sebe rozhodovat, vyjadřovat, co potřebují a těšit se ze života. Režisérka Linda Kallistová Jablonská také zjišťovala, jestli existuje něco jako pečovatelský gen. Všechny bio děti z Vítovcovic klanů totiž pomáhají, kde se dá.

První díl v premiéře 4. března od 22:10 hodin

Druhá řada projektu vznikla ve spolupráci s kraji včetně Pardubického a Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Na televizních obrazovkách se objeví poprvé v pondělí 4. března 2024. Premiérový díl se vysílá na ČT 1 od 22:10 hodin.

Kdy se vysílá z Pardubického kraje?

Díl Plného hnízda z Pardubického kraje bude k vidění v premiéře v pondělí 3. června 2024.

Zajímají vás bližší informace o pěstounství? Najdete je zde.