Komunita pro komunitu: Zažijte Vánoce se zvířátky!

Pohladit si zvířátka, příjemně strávit předvánoční čas v jejich společnosti a zahřát se teplým nápojem budete moct v sobotu 16. prosince 2023 od 14 hodin na akci Vánoce se zvířátky.

Tuto akci si pro vás připravila Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) a spolek Pestré Polabí v projektu Komunita pro komunitu.

Oslíci Slávek, Darek, Olík a stádo oveček

„Sejdeme se u ovčího výběhu na konci Dřítče, směrem na Dražkov,“ sdělila Ludmila Pavlíková z Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). Ta je komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

„Těší se na vás oslíci Slávek, Darek, Olík a stádo ouessantských oveček,“ podotkl předseda spolku Pestré Polabí Martin Trávníček.

Na zahřátí bude připraven čaj a svařák

„Na zahřátí bude připraven čaj a pro dospěláky svařáček,“ řekla za pořadatele ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová. Ta je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory„Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví.