Kukyho les. Inspirací pro naučnou stezku byla pohádka Jana Svěráka


Víte, kde najdete Kukyho les? Je součástí naučné stezky v Březinách. Nachází se na hranicích okresů Svitavy a Žďár nad Sázavou. Má osm zastavení. Je inspirovaná dobrodružnou pohádkou Jana Svěráka Kuky se vrací.

Vydejte se k Hergotovu domu!

Stezka začíná travnatou cestičkou pod penzionem Na Bělisku směrem k lípě se studánkou, pokračuje kolem multifunkčního hřiště a podél lesa k Hergotovu domu mezi smrky. Odtud vede stezka směrem na západ do malého lesíku k Hergotmobilu. Poté se otáčí na louku směrem k parkovišti penzionu.

Na trase si můžete zkusit i svou zručnost. Jak? Třeba naklápěním mapy budete mít za úkol rozpohybovat kuličku tak, aby projela pouze červeným a modrým žlábkem. Nebo si máte podle návodu možnost uplést pomlázku.

Pusťte si i zvuky zvířat!

Pokud máte u sebe mobil se čtečkou na QR kód, můžete si pustit také zvuky zvířat. Jestliže se rozhlédnete kolem sebe, dost možná uvidíte nedaleko pasoucí se stádo krav. Ale pozor, nedráždit! Je mezi nimi i býk!

U každého zastavení pak najdete razítko, které si můžete po splnění úkolu otisknout do své mapky.

Stezka má i literárně naučnou část

To ale není vše. Naučná stezka má i literárně naučnou část. Je dlouhá 2,1 kilometrů. Vede od parkoviště penzionu Na Bělisku do kopce až k Drašarově Lípě v Pusté Rybné. Tato „červená stezka“ počítá s pěti zastaveními.

A pokud budete přemýšlet nad tím, jestli vaše děti trasu zvládnou, nezapomeňte připočítat i cestu zpět.