Letní turistické noviny lákají na výlety v Pardubickém kraji

Chcete načerpat inspiraci na zajímavé výlety a akce v Pardubickém kraji pro nadcházející letní turistickou sezonu? Již tradičně pro tyto účely slouží Turistické noviny z Východních Čech. Za jejich vydáním stojí Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ), krajská organizace destinačního managementu.

Vzájemně si posílat turisty

Letní vydání pokrývá oblasti od Jevíčska a Králicka až po Přeloučsko a Třemošnicko. „Turistické noviny pro Východní Čechy si již tradičně nacházejí své stálé čtenáře z našeho regionu i z jiných krajů. Navíc se touto formou daří posílat si vzájemně turisty a výletníky z jedné turistické oblasti do druhé. Pardubicko vás pozve do nově otevřeného Řemeslného muzea v Trusnově, Chrudimsko-Hlinecko do heřmanoměsteckého hřebčína. Za rozhlednami se vydáte v Českomoravském pomezí, za místní kuchyní i pivem do Orlických hor a Podorlicka. Oblast Králického Sněžníku láká na Trail Park a vojenskou historii,“ nastínil podobu letního vydání novin radní Pardubického kraje za cestovní ruch Alexandr Krejčíř.

Mnoho tipů a rad

Čtenáři v letošních letních turistických novinách najdou opět spoustu tipů a rad, kam zamířit v období od začátku června do října. Jedná se především o otevření zrekonstruovaného hradního paláce na Kunětické hoře a také postupné otevírání Automatických mlýnů v Pardubicích. To začne v druhé polovině června a vyvrcholí otevřením celého areálu na konci září.

Nechybí ani pozvánky na historické parní vlaky či výstavy a expozice v muzeích Pardubického kraje.

Vrací se Kalendář TOP akcí

Po dlouhé odmlce se do novin vrací Kalendář TOP akcí. Zve na ty nejzajímavější akce v Pardubickém kraji.

Za pozornost stojí i stránka plná informací o oblíbené cestovatelské soutěži Cyklopecky Východní Čechy 2023.

Kde noviny seženete?

Turistické noviny jsou distribuovány především v síti turistických informačních center. Ale i ve vybraných ubytovacích a stravovacích zařízeních a v některých turisticky frekventovaných cílech.

Dostupné budou také na prezentačních a kulturních akcích pořádaných v průběhu letní sezony na území Pardubického kraje, ale i jinde v České republice.

Elektronická verze novin včetně galerie všech dosud vydaných čísel a ostatních propagačních materiálů DSVČ je dostupná na stránkách oficiálního turistického portálu Pardubického krajewww.vychodnicechy.info.

Na tomto vydání spolupracovala Destinační společnost Východní Čechy s organizacemi destinačního managementu turistických oblastí. Konkrétně šlo o Pardubicko, Českomoravské pomezí, Orlické hory a Podorlicko, Králický Sněžník a Chrudimsko-Hlinecko.