Nemocnice má s lékařskou fakultou společný cíl: připravit mediky na reálnou praxi

Připravit studenty medicíny co nejlépe na reálnou praxi. To je společný cíl spolupráce Nemocnice Pardubického kraje2. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze.

Mladí lékaři jsou potřeba

„Mladé lékaře potřebujeme. Proto se jim snažíme nachystat co nejzajímavější nabídku praxí a stáží,“ uvedl ředitel pro zdravotní služby a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger.

„Náš cíl je vychovat z mediků kvalitní absolventy a ukázat jim široké spektrum toho, co medicína obnáší. Snažíme se jim dát pestrou možnost výběru a usilujeme i o to, aby výuka byla co nejpraktičtější. Chceme z nich vytvářet osobnosti,“ řekl děkan 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Marek Babjuk na společném jednání s představiteli Nemocnice Pardubického kraje, které se uskutečnilo v prostorách Pardubické nemocnice.

45 studentů z Pardubického kraje

„Z Pardubického kraje máme 45 studentů. Společně s těmi z Královéhradeckého kraje jich je 80,“ upřesnil Marek Babjuk.

„V současné době intenzivně hledáme cesty bližší spolupráce s lékařskými fakultami a k oslovení mediků. Sázíme na ty, kteří mají vazby k regionu. Máme ale ambici oslovit i ty, co jsou v současné době mimo náš region,“ konstatoval oblastní ředitel pro zdravotní služby Litomyšlské, Svitavské a Orlickoústecké nemocnice Vratislav Dědek.

„Je zjevné, že naše zájmy jsou v souladu,“ prohlásil Marek Babjuk. „Dobrým základem, na němž se dá stavět, je i memorandum o spolupráci. To jsme už v minulosti s Nemocnicí Pardubického kraje podepsali,“ dodal děkan 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.