Orlickoústecká porodnice se stala krajským vítězem


Certifikát Vítěz porodnice kraje za rok 2023 získala za Pardubický kraj orlickoústecká porodnice, kterou hodnotilo 78 maminek.

Hodnocení maminek, co rodily v letech 2019 až 2023

Anketa, jež byla vyhlášena na webu eMimino.cz, zahrnovala hodnocení maminek, které rodily v letech 2019 až 2023.

V celkovém hodnocení ankety na webu eMimino.cz získala orlickoústecká porodnice 4,7 hvězdiček z pěti možných. „Děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu. Budeme se i nadále snažit rodičkám zajistit co nejlepší péči, komfort a zázemí, jaké nám naše možnosti dovolí,“ řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Jurčík.

Novinky, které maminkám při porodu uleví a pomohou

„Jsme rádi, že zkušenosti maminek s naší porodnicí jsou veskrze pozitivní. Opravdu se jim snažíme vycházet vstříc a průběžně uvádíme do provozu novinky, které nastávajícím maminkám při porodu uleví a pomohou,“ uvedla náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Maršíková.

Jednou z takových novinek je využívání bylinek k regeneraci hráze po porodu. Porodní asistentky také poradí s užíváním homeopatik a aromaterapií během těhotenství i během porodu. Příjemnou atmosféru na porodních sálech zajišťují solné lampičky, tlumené světlo i přehrávače hudby. Od bolesti zde ulevují například tejpováním nebo hřebínkem do ruky.

Místní porodní asistentky se také snaží zlepšit průběh porodu přirozenou cestou a k uvolnění porodních cest rodiček využívají například šátek rebozo, vaginální napářku nebo závěsný systém multitrack.

Jedna ze čtyř porodnic v Pardubickém kraji

Orlickoústecká porodnice je jednou ze čtyř porodnic v Pardubickém kraji. Další se nacházejí v Pardubické, Chrudimské a Svitavské nemocnici.

Co o orlickoústecké porodnici napsaly maminky? To si můžete přečíst zde.