Parní vlaky zavítají letos kromě Králicka také do Svitav, Pardubic či Hradce Králové


Také v letošním roce budou letní měsíce v Pardubickém kraji spojené s pravidelnými jízdami historických parních vlaků. Ty se od poslední červnové soboty vrátí na turisty velmi oblíbenou trasu z Dolní Lipky přes Letohrad a Ústí nad Orlicí až do Hanušovic v Olomouckém kraji.

Historické parní speciály jsou ve velké oblibě

Kromě toho budou v nabídce také trasy z Dolní Lipky přes Českou Třebovou a Moravskou Třebovou až do Svitav a z Dolní Lipky přes Hradec Králové a Týniště nad Orlicí až do Žamberka s cílovou stanicí opět v Dolní Lipce.

„Letní jízdy parních vlaků patří již několik let neodmyslitelně k Pardubickému kraji. Ani letošní rok nebude výjimkou. Opět ve spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií budeme každou sobotu od 29. června do 31. srpna vypravovat historické parní speciály. Ty se každoročně těší velké oblibě nejen u nadšenců z našeho kraje, ale de facto z celé republiky, ale i ze zahraničí,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Jaké budou základní okruhy?

„Stejně jako v předchozích letech bude základem okruh Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice, který pojedeme v létě hned šestkrát. Dvakrát vyrazíme z Dolní Lipky přes Českou a Moravskou Třebovou až do Svitav. Chceme vyjít vstříc také fanouškům železniční nostalgie z krajského města a sousedního Královéhradeckého kraje. Proto se dvakrát vydáme z Dolní Lipky přes Choceň do Pardubic a dále se přes Hradec Králové a Týniště nad Orlicí vrátíme opět do výchozí stanice. Jsem přesvědčený, že si opět letní jízdy najdou velké množství příznivců,“ sdělil hejtman s tím, že konkrétní jízdní řády se v tuto chvíli připravují a budou zveřejněny na internetových stránkách vlaky.pardubickykraj.cz.

Jaký je rozpis jízd pro letošní rok?

Sobota 29. 6., 13. 7., 27. 7., 3. 8., 17. 8., 31. 8. 

  • Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice – Ústí nad Orlicí – Dolní Lipka


Sobota 6. 7. a 24. 8. 

  • Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Moravská Třebová – Chornice – Skalice nad Svitavou – Svitavy – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Dolní Lipka


Sobota 20. 7. a 10. 8. 

  • Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Choceň – Pardubice – Hradec Králové – Týniště nad Orlicí – Žamberk – Dolní Lipka