Jste neziskovka z Orlickoústecka či Svitavska? Přihlaste svůj projekt do Burzy filantropie!


Jste nezisková organizace působící na Orlickoústecku či Svitavsku? Máte v hlavě nebo dokonce na papíře zajímavý projekt, který může být podle vašeho názoru společensky prospěšný a sháníte pro něj finanční či materiální podporu?

Domníváte se, že by mohl oslovit donátory úspěšné Burzy filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) společně s Pardubickým krajem?

Přihlašovat projekty do Burzy filantropie v okrese Ústí nad Orlicí a Svitavy je možné už nyní. A to až do 31. května do 23:59 hodin.

Podpora místních projektů neziskových organizací

„Hlavní myšlenka Burzy filantropie vychází z principu propojování veřejné správy, firemního a neziskového sektoru. Cílem je podpora místních i regionálních projektů neziskových organizací,“ řekla garantka a fundraiserka Burzy filantropie, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová.

„Jedná se o jedinečnou formu podpory, kterou jsme nastartovali nanečisto v roce 2011, naostro pak v roce 2012. Jsem moc rád, že máme účinný nástroj, který zaujal již řadu společensky odpovědných firem a díky němu se uskutečnilo mnoho zajímavých projektů,“ sdělil radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.

Přes 18,5 milionů korun pro 498 projektů za 12 let

Burza filantropie za 12 let své existence přinesla jen v Pardubickém kraji díky štědré podpoře donátorů navzdory nelehké době přes 18,5 milionů korun. Ty pomohly na svět 498 prospěšným projektům.

Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací. „Probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize. I zde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů,“ poznamenala Jana Machová.

Maximální výše podpory pro jeden projekt v Burze filantropie je 75 tisíc korun.

Bližší informace najdete na webu www.burzafilantropie.cz.