Pestré Polabí: o unikátních přírodních lokalitách pod „Kuňkou“


Na středu 22. listopadu 2023
chystá Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) a spolek Pestré Polabí besedu jeho předsedy Martina Trávníčka o unikátních přírodních lokalitách v regionu pod Kunětickou horou. Koná se od 17:30 hodin v kulturním domě v Dašicích. „Přijďte s námi objevovat unikátní přírodní lokality, které máme na dosah ruky,“ řekla Ludmila Pavlíková, komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu.

Vstup zdarma po předchozím přihlášení

Účast na besedě je možná zdarma. A to po předchozím přihlášení na e-mailové adrese PavlikovaL@konep.cz nebo telefonu 734 440 261. „Připraveno bude i drobné občerstvení,“ doplnila Ludmila Pavlíková.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Akce je součástí projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory s názvem Komunita pro komunitu. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti. A také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. A to prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). „V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ upřesnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová. Ta je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.