Plné hnízdo: Jak žít ve vícegenerační domácnosti?

Třináctý díl druhé řady dokumentárního cyklu České televize Plné hnízdo nás zavede do Moravskoslezského kraje. Na televizních obrazovkách se objeví poprvé v pondělí 10. června 2024. K vidění bude na ČT 1 od 22:10 hodin.

Jak využít terapeutické rodičovství?

Každý z nás občas musí obhajovat svůj výchovný styl, ale pěstounští rodiče se s tím potýkají rozhodně častěji. Využívají totiž terapeutické rodičovství. To je pro mnohé běžné rodiče i prarodiče na první pohled nepochopitelné. Režisérka Ivana Pauerová Miloševič od pěstounky Zdeňky Kučné vyzjistila, jak je možné žít ve vícegenerační domácnosti, a přesto úspěšně tuto metodu aplikovat.

Jak poznat své pěstounské hranice a nebrat do péče další děti, i když jsou bio sourozenci dětí, co už doma máte? A také o způsobu, jak Moravskoslezský kraj pomáhá pěstounům překonat čekání na vysněné dítě.

Druhá série cyklu o pěstounských rodinách

Druhá série úspěšného cyklu o pěstounských rodinách opět navštíví všechny kouty republiky. Po vlně zájmu o pěstounskou péči se do projektu totiž už podruhé zapojily nejen všechny kraje, včetně Pardubického, ale i Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky.

Čtrnáct rodin druhé řady je neuvěřitelně inspirativních

Čtrnáct rodin druhé řady je neuvěřitelně inspirativních. Zvládne snad každou rodičovskou nálož, která se vůbec může objevit.

Autorský tým Šimečková-Třešňák a režisérský čtyřlístek Linda Kallistová JablonskáIvana Pauerová MiloševičAdam Oľha a Martin Páv spolu s renomovanými psychology, terapeuty a dalšími odborníky na pěstounství, rodičovství a život jako takový, ukážou, jak zvládnout každý problém a najít cestu i z toho nejtemnějšího lesa.

Kde najdete bližší informace o pěstounství? 

Zajímají vás bližší informace o pěstounství? Najdete je zde.