Plné hnízdo z Jihočeského kraje

Ve středu 3. května vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině z Jihočeského kraje.

Je život bez otce těžký? A potřebujeme jej znát, i když není zrovna otcem roku? Martin Páv zjistil, že bez tatínka máme v srdci velké prázdno. Pěstoun Miroslav je však důkazem, že i takhle zranění můžeme mít šanci nahradit tátu někomu dalšímu. Vlastní otec je naše krev a je skvělé, když se s ním pěstounům podaří navázat takový vztah, že má pořád v životě dětí své místo. Stejně jako Jirka, který nás spolu s dětmi pozval na návštěvu. Lenka s Miroslavem rovněž nabídnou pár triků, jak nastavit vztahy mezi sourozenci. A zároveň prozradí, že jejich pěstounské zrání vyléčilo i vztahy s jinými členy rodiny.

Unikátní projekt o rodičovství

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…