Oblíbená letní soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2023 odstartovala!

Oblíbená letní soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2023 o atraktivní ceny odstartovala v pondělí 1. května. Potrvá až do konce září. Těšit se můžete na celou řadu inovativních novinek. 

15 cyklotras v Pardubickém kraji

Letošní ročník nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém kraji. Některé přesahují i do krajů Královéhradeckého, Olomouckého, Středočeského a kraje Vysočina.

Nádherná příroda i neobjevené zajímavosti

Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s oblastními managementy turistických oblastí opět připravila trasy vedoucí nádhernou přírodou, okolím ikonických hradů, zámků a dalších „neobjevených“ zajímavostí Pardubického kraje.

Soutěžící si mohou vybrat trasu podle náročnosti a destinace, kam chtějí zavítat. Vydat se mohou nenáročnou Polabskou nížinou i přes hřebeny Orlických hor a Králického Sněžníku.

Letošní ročník plný novinek

Letošní ročník je ve znamení novinek. Nově mohou soutěžící sbírat QR kódy na svou elektronickou hrací kartu. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách www.cyklopecky.info a poté jen snímat QR kódy na razítkovacích místech. Pokud soutěžící sbírají razítka na klasickou kartu a razítkovací místo je zavřené, mohou opsat do své hrací karty unikátní kód umístěný pod QR kódem,“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Pro zapojení se do soutěže je třeba nasbírat alespoň pět razítek, QR kódů nebo unikátních kódů z pěti různých tras do hrací karty nebo elektronické hrací karty. Klasická hrací karta je, společně s popisy jednotlivých tras ve vandrovních knížkách, k dostání ve všech turistických informačních centrech Pardubického kraje, na všech razítkovacích místech a ve většině informačních centrech České republiky.

Hrací karty: kde je stáhnete?

Hrací karty lze také stáhnout na webu www.cyklopecky.info. Zde se dozvíte i spoustu zajímavostí a podrobností k celé soutěži i jednotlivým trasám. Pak už jen stačí kartu odeslat a počkat na losování.

Na každé trase se nachází minimálně dvě razítkovací místa. Elektronickou hrací kartu si stahovat nemusíte, naskenované QR kódy se vám automaticky uloží na vašem uživatelském účtu, kde také uvidíte, jaké trasy máte splněny.

Vyhrát můžete zajímavé ceny

Soutěžící mohou vyhrát zajímavé ceny. Kromě horského kola to jsou i pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery.

Propojení aktivního pohybu s poznáváním přírodních i kulturně-historických zajímavostí našeho kraje – to je hlavní myšlenka Cyklopecek,“ poznamenal radní Krejčíř.

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci a za podpory ministerstva pro místní rozvoj a Pardubického kraje.

Podrobnosti naleznete na www.cyklopecky.info nebo na www.vychodnicechy.info.