Plné hnízdo z Libereckého kraje: Máma s nafukovací náručí

Ve středu 29. března vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině Libereckého kraje.

Ester Jiroutová: máma s nafukovací náručí 

Přináší příběh Ester Jiroutové. To je máma s nafukovací náručí. Mimo svých čtyř biologických dětí zahrnula láskou už devět dalších. A skautíky z jejího oddílu vůbec nepočítáme!

Režisér Martin Páv se ale zaměřil na to, jestli je skauting s pěstounstvím nějak kouzelně propojený. Jiroutovi totiž nejsou jediná pěstounská rodina, kde se chodí trucovat pod širák.

Ester má úžasný dar předávat své mateřské zkušenosti novopečeným maminkám.

Zpěvák a komik Vojtaano se podělí o své zkušenosti

Zpěvák a komik Vojtaano se svou manželkou Petrou se s námi podělí o své zkušenosti s její podporou na cestě k adoptivnímu synkovi Toníkovi.

I na přeborníky v péči o miminka ale číhají výzvy – Jiroutovi nám ukážou, jak se popasovat s divokými dvojčaty!

Unikátní projekt o rodičovství

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…