Poličská nemocnice bude mít v krajském zdravotnictví i nadále své místo

Kromě Nemocnice Pardubického kraje či krajských příspěvkových organizací v oblasti následné a rehabilitační péče působí v regionu například také Poličská nemocnice, s.r.o., která je ve stoprocentním vlastnictví Svazku obcí AZASS.

Spolupráce s nemocnicemi

O aktuálním fungování zdravotní části a spolupráci s nemocnicemi ve Svitavách a Litomyšli jednal s vedením města Polička, svazku i samotné nemocnice hejtman Martin Netolický.

„Dlouhodobě razíme tezi, že zdravotnictví v Pardubickém kraji má být primárně ve veřejných rukách. Kromě Nemocnice Pardubického kraje a příspěvkových organizací v následné a rehabilitační péči však v kraji působí i další subjekty. Mezi ně patří i Poličská nemocnice, s.r.o. Tu vlastní Svazek obcí AZASS. Jeho členy je 27 měst a obcí poličského regionu, které nemocnici v roce 1998 převzalo od Fondu národního majetku ČR. Udržení následné péče v tomto zařízení je velmi důležité i z hlediska spádových nemocnic akutní péče ve Svitavách a Litomyšli. A proto do budoucna hovoříme o intenzivní spolupráci, která umožní například vyšší míru investičních aktivit do areálu nemocnice. To je samozřejmě pro zařízení a členské obce s ohledem na výši potenciálních investic velmi složité. Nápor na následnou péči se bude i v dalších letech zvyšovat. Proto si uvědomujeme, že Poličská nemocnice bude mít i nadále důležité místo v systému zdravotnictví v našem kraji,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Ten se s vedením nemocnice a města Polička dohodl na návštěvě a detailní prohlídce areálu.