Kde bude letos (nejenom) slovenským turistům dobře? V Pardubickém kraji!

Mezi nejčastější zahraniční návštěvníky východních Čech patří sousedi z nedalekého Slovenska. Ti v regionu obdivují nejenom zachovalé památky, historická města, bohatý kulturní program, ale i krásnou přírodu a staročeské tradice. Právě proto zástupci Destinační společnosti Východní Čechy a Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu přijali pozvání agentury CzechTourism a prezentovali krásy obou krajů na tiskové konferenci, které se zúčastnilo 35 zástupců slovenských médií.

Slovenská klientela je velmi důležitá

Slovenská klientela je pro nás velmi důležitá. V posledních letech zaujímá příjezdovost i přenocování slovenských turistů v Pardubickém kraji dokonce první místo ve srovnání s ostatními zeměmi. I proto jsme se rozhodli věnovat se intenzivněji propagaci na Slovensku,“ vysvětlil Alexandr Krejčíř, člen rady Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Další příležitostí k zviditelnění našich turistických cílů bude účast Destinační společnosti Východní Čechy na největším veletrhu cestovního ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour ve dnech 20. až 23. dubna. Prezentovat se budeme na české expozici agentury CzechTourism,“ podotkl Alexandr Krejčíř.

V krásném prostředí Zichyho paláce v centru Bratislavy se sešli novináři z tištěných i online médií,. Ti se zajímali o novinky i turistické highlighty. V prezentaci se seznámili s Pardubickým krajem jako rozmanitou a příjemnou destinací. Ta je bohatá na kulturní památky, přírodní krásy a zajímavé akce.

Prezentace hradů a zámků

„Velký zájem vzbudilo představení našich hradů a zámků i z toho důvodu, že celovečerní slovensko-český film Služka byl natáčen na zámku Slatiňany. Zájem vzbudila i informace o hradu Kunětická hora a obnoveném Jurkovičově paláci,“ shrnula Alena Horáková, ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy.

SkyBridge 721 i mlýny v Pardubicích

Novináři se zajímali i o stav rekonstrukce a datum otevření areálu Automatických mlýnů v Pardubicích. V publiku velmi rezonovala samostatná prezentace Horského resortu Dolní Morava, s představením nejdelšího visutého mostu světa SkyBridge 721 a dalších letních aktivit.

Novináři si odnesli nejen propagační materiály, ale také tradiční velikonoční perníčky z Pardubic. Někteří z nich dorazí v červnu na poznávací cestu po regionu.