Pardubický kraj si neziskovky hýčká

Představitelé Pardubického krajeKoalice neziskovek Pardubicka (KONEP) se setkávají nad novinkami v této oblasti se zástupci neziskovek jednotlivých okresů kraje. Tentokrát to byly neziskovky z Chrudimska a Pardubicka, v květnu se uskuteční setkání s neziskovkami ze Svitavska a Orlickoústecka.

Neziskovky pomáhají řešit mnoho problémů

„Velmi nám záleží na dobré spolupráci. Neziskovky nám pomáhají řešit mnoho problémů. Zapojují se do dobrovolnictví, sociálních a zdravotních služeb, ochrany přírody, volnočasových aktivit rodin a dětí, zdravotní prevence a do mnoha dalších aktivit. My jim k tomu chceme vytvářet dobré podmínky, nabídnout vzdělávání, dotační možnosti a podpořit je třeba i ve fundraisingu, na který kraj poskytuje jednu z dotací,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Každoročně je v této oblasti hodně nových možností. Také lidé se v neziskovkách mění. Proto je dobré vše jednou za čas aktualizovat.

„Seznámili jsme neziskovky se servisem KONEPu. Máme k dispozici nové webové stránky www.nevládky.cz a Burza filantropie a informační zpravodaj Konepák. Členství v organizaci KONEP přináší různé výhody. Připravujeme vzdělávací semináře. Naše regionální dobrovolnické centrum shromažďuje poptávku po dobrovolnictví,“ vyjmenovala základní body ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Jaké zajímavé akce nás čekají?

V letošním roce pokračuje Burza filantropie 21. června, Den dobrovolnictví 28. června a Galavečer dobrovolníků 4. prosince. Neziskovky se zapojují také do Dne kraje, ten bude letos 9. června. Adventní výstava výrobků sociálních služeb a sociálních podniků se v budově reálky Pardubického kraje uskuteční 29. listopadu.