Plné hnízdo z Královéhradeckého kraje

Ve středu 5. dubna vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině z Královéhradeckého kraje.

Ze zamračených chlapečků usměvaví kluci 

Jak udělat ze zamračených chlapečků dva usměvavé kluky? To zjistila režisérka Linda Kallistová Jablonská u Archlebů! Z dětí, které měly děs z toho, že když se před nimi zavřou dveře v supermarketu, zůstanou opět samy na světě, jsou samostatní bráchové. Ti si pobyt doma bez rodičů pěkně vychutnávají. Jak se k tomu ale dopracovali? Jak dohnali čas ztracený v nepodnětném prostředí a lze to vůbec? A také o jejich talentech a snech…

Unikátní projekt o rodičovství

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…