Plné hnízdo z Pardubického kraje

Ve středu 26. dubna vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině Pardubického kraje.

Může být člověk na pěstounství starý? Ivana Kopencová je spíš důkazem, že náhradní rodinná péče může fungovat jako elixír mládí. Rozhodně je léčivá pro děti, které byly v dětství odsouzeny k životu v ústavu a nepřetržité medikaci. Ivana dokázala ze svého Míši vychovat samostatného člověka, který nejen, že žije sám v chráněném bydlení, ale chodí i do práce. Jak to ale ve svém zralém věku zvládá sama? No tak, že sama není… Ivana Pauerová Miloševič vás o tom přesvědčí.

Unikátní projekt o rodičovství

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…