Plné hnízdo ze Středočeského kraje

Ve středu 19. dubna vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině ze Středočeského kraje. 

Proč by někdo vyměnil opravdu vzrušující kariéru za pěstounství? Ptala se Linda Kallistová Jablonská ve vesničce nedaleko od Prahy.

Dozvíte se ale také to, proč je i tak důležité pracovat, pokud to péče o přijaté děti dovoluje.

Jak vůbec vzniká vztah a co dělat, když mezi dospělým a dítětem neproběhla láska na první pohled? I to nám odtajní Hana, která do vztahu se svou ženou vstoupila, když už Andrea měla jednoho syna v pěstounské péči. A rovněž něco o tom, jak velkou radostí může být, že se vaše dítě naučilo jezdit autobusem…

Unikátní projekt o rodičovství

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…