Plné hnízdo ze Zlínského kraje: Jak dítě milovat a nezraňovat sám sebe?

Ve středu 22. března vás od 16:45 hodin na ČT1 čeká další pokračování televizního seriálu Plné hnízdoNový díl pojednává o pěstounské rodině ze Zlínského kraje.

Jak dítě milovat a nezraňovat sám sebe?

Přechodní pěstouni pečují o děti omezenou dobu – než se vyřeší, kdo se jich ujme dál. Znamená to snad, že se na děti nesmí navázat? Anna Hloušková k sobě pozvala režiséra Martina Páva v nejkřehčím období svého vztahu s malým Vikym – v době odlučování a přípravy na novou rodinu.

Jak dítě milovat a nezraňovat sám sebe? Jak využívat terapeutické rodičovství ve prospěch sebe i dítěte a „neuživilo“ by se i v biologických rodinách? A jak u toho všeho nezapomenout na sebe?
Odpovědi na tyto otázky vám dá nový díl Plného hnízda.

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji včetně Pardubického připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny.

Jaká překvapení potkala pěstouny na jejich cestě?

Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné?

Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků. Jde o jasný důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude…