Procházka zimní krajinou k soutoku Labe a Loučné


Procházek zimní krajinou není nikdy dost. Další je v plánu na neděli 11. února 2024. „Tentokrát se vydáme na procházku zimní krajinou k soutoku Labe a Loučné nedaleko Počapel, což je část města Sezemice,“ upřesnila Ludmila Pavlíková z Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu.

Nezapomeňte dalekohled

„Sejdeme se v 9 hodin poblíž místní kapličky. S sebou doporučujeme vhodný oděv a obuv do terénu a dalekohled na sledování ptactva,“ podotkla Ludmila Pavlíková.

Procházka se koná ve spolupráci se spolkem Pestré Polabí.

Cíl: stmelovat rodiny

Projekt Komunita pro komunitu je projekt Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory. „Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ sdělil předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unie

Projekt Komunita pro komunitu je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.