Skutečský festival zahájil předprodej

Ve středu 30. listopadu 2022 odstartoval ve Skutči prodej vstupenek na 18. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Ten se uskuteční od 19. března do 7. května roku 2023. Nabídne celkem 10 koncertů a představení.

Žánrově pestrý program

Pro návštěvníky, kteří se na skutečský festival pravidelně vrací, ale i pro ty, co se rozhodnou tuto akci navštívit poprvé, je připravený opět žánrově pestrý program.

Jako obvykle nabídne i operní představení. Tentokrát půjde o jednu z nejoblíbenějších oper W. A. Mozarta – Così fan tutte v provedení Moravského divadla Olomouc.

Čtyři komorní koncerty

Následovat budou čtyři komorní koncerty. Na hradě Rychmburk, který se stal dějištěm festivalového koncertu poprvé v letošním roce, se zájemci zaposlouchají do zvuků loutny, akordeonu i průvodního slova v pořadu Kodex o Václavu IV.

Noc v opeře ve skutečském muzeu

Ve skutečském muzeu zažijí Noc v Opeře s klarinetistkou Annou Paulovou a klavíristou Lukášem Klánským.

Pěvecké sbory Rubeš a Slavoj se tradičně představí v kostele v nedaleké Chrasti. Ve skutečském kostele potěší svým autorským programem Petr Hostinský (varhany) a Pavel Herzog (trubka).

Na řadu přijde i oblíbená opereta Mamzelle Nitouche a s ní podruhé soubor Moravského divadla Olomouc. V poutním kostele na Chlumku dokonale zní sborový zpěv. Zavítá sem chlapecký pěvecký sbor evropského formátu Bonifantes.

Uličník a jeho Dialogy s Krylem

Květnový program zahájí David Uličník (člen 4TETu) a jeho Dialogy s Krylem v evangelickém kostele v Proseči.

Symphonic Rock Show na zimním stadionu

Dočkají se i příznivci crossoverových pořadů na zimním stadionu. Pro ně je nachystána lahůdka v podobě Symphonic Rock Show. Slavné hity rockové i popové hudby zahraje Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Miloše Machka a vokálních seskupení Q VOX a Three Graces.

Závěrečný koncert s laureátkou Kocianovy houslové soutěže Lanou Zorjan se odehraje v režii Komorní filharmonie Pardubice.

Program se mírně zkrátil

Program se oproti letošnímu ročníku mírně zkrátil, ale úroveň podle slov pořadatelů neklesá. „Festivaloví návštěvníci od nás očekávají kvalitu a rozmanitost. Tato dvě kritéria program 18. ročníku našeho festivalu jistě splňuje. Navíc stále, navzdory současné situaci, držíme přijatelné ceny. Proto věřím, že lidé, a to i ze vzdálenějšího okolí, si k nám opět cestu najdou. Už teď se na všechny těšíme,“ uvedl k programu starosta města Skuteč Jaroslav Hetfleiš.

Předprodej vstupenek najdete na webu vstupenky.skutec.cz. Bližší informace pak na webu hudebni.skutec.cz.