Strážmistr Topinka v Pardubicích. Jako psychiatr v nemocnici


Do Pardubické nemocnice zavítal známý herec Robert Mikluš. Ten na sebe upozornil například rolí strážmistra Topinky ve stejnojmenném seriálu a v seriálu Doktor Martin nebo mladého vyšetřovatele Korejse ze seriálu Devadesátky. Ve městě perníku nyní natáčel nový snímek režiséra a scénáristy Jana Musila.

Máte nějakou vzpomínku na Pardubice?

Vybaví se mi pardubické divadlo, ale tam jsem nikdy nehostoval. Hostoval jsem v sousedním Klicperově divadle v Hradci Králové. Věřím ale, že snad už ta žabomyší válka mezi Pardubicemi a Hradcem Králové byla zažehnána. A Pardubice mi přijdou jako fajn město.

S režisérem jezdí na hory

Točíte s týmem režiséra Jana Musila. Jak vznikla tato vaše spolupráce?

S Honzou jezdíme na hory. Známe se z různých dovolených. Znají se i naše děti. Když Honza začal točit tento film, tak mi zavolal a oslovil mě s nabídkou, jestli bych si v něm nechtěl zahrát. A já pak jeho nabídku s radostí přijal.

Co vás na tomto snímku oslovilo?

Je to celé od Honzy šikovně napsané. Líbila se mi i moje postava, přestože je epizodní. Ale říkal jsem si, že by to mohla být hezká práce.

Psychiatr, který je sám trochu unavený

Můžete prozradit blíže, jakou postavu v celovečerním debutu Jana Musila ztvárníte?

Hraji doktora, psychiatra, který léčí duševně nemocné. Přitom už je však sám trochu unavený…

Jsou vám role lékařů blízké?

Vždycky je příjemné, když má člověk ztvárnit nějaké notoricky známé povolání, jako je třeba policista nebo doktor. Pokud jsou ti lidé nebo profese víc na očích, tak herec může lépe odpozorovat to, jak se obvykle chovají a jednají.

A na roli psychiatra jste se nějak speciálně připravoval?

Ani ne. Ta role je postavená přece jen na něčem trošičku jiném než na profesi.

Je vidět, že nemocnice mění tvář

Jak se vám točilo v prostředí Pardubické nemocnice?

Bylo to tu velmi příjemné. Navíc je vidět, jak se teď mění tvář Pardubické nemocnice, jak se zde staví a vznikají nové moderní budovy. To je pro pacienty i personál, který tady pracuje, určitě moc dobře.