V březnu vás pardubická krajská knihovna dobije

Březen je pro knihovny takřka měsíc sváteční. „Spolu s celostátní akcí Březen – měsíc čtenářů k nám dorazilo i rozvolnění opatření a pro naše čtenáře zůstává jen povinnost vstupovat do knihovny s respirátorem,“ uvedla ředitelka pardubické krajské knihovny Radomíra Kodetová.

Tradičně bude knihovna hledat čtenáře roku. „Přichystali jsme i nové služby. Jde o chargeboxy, čtenářský klub pro děti, klub senzačních seniorů SenSen nebo přístup do databáze norem ČSN. Rozjely se nové i obvyklé kulturní akce. Jako například doplňkové přednášky Akademie volného času, cyklus přednášek Hezky česky a samozřejmě i něco navíc,“ sdělila Radomíra Kodetová.

Výtvarná dílna na dětském oddělení

Těšte se na jarní výtvarnou dílnu na dětském oddělení a interaktivní online návštěvu knihovny i Knihovního centra U Vokolků.

„Zároveň chceme naše čtenáře i všechny ostatní ujistit o tom, že přípravy festivalu Léto na Příhrádku jsou v plném proudu,“ poznamenala ředitelka krajské knihovny.

Lze si dobít svá elektronická zařízení

Návštěvníci si nyní mohou v knihovně dobíjet svá elektronická zařízení prostřednictvím chargeboxů. Ty najdou na recepci budovy na Pernštýnském náměstí a Knihovního centra U Vokolků.

„Nově mají naši čtenáři také z počítačů v knihovně přístup do nové databáze, a to ČSN. Ta obsahuje kompletní bibliografická data o všech normách,“ podotkla Radomíra Kodetová.

Bohatá nabídka pro děti i seniory

Na dětském oddělení se mohou děti z 3.–5. tříd základních škol hlásit do čtenářského klubu nebo si vytvořit umělecké dílo s tématem rozkvetlé zahrady.

Klub má knihovna i pro seniory. Ti se mohou zapojit do pravidelných schůzek SenSenu vyplněním přihlášky, která je na setkání vždy k dispozici. Hlavním cílem je kvalitní trávení volného času seniorů. Klub navíc organizuje výlety, kulturní akce, přednášky a dokonce i online studium Univerzity 3. věku České zemědělské univerzity v Praze.

Zahajují dva cykly přednášek

Zahajujeme také dva cykly přednášek. Jde o doplňkové od Karly Jaré v rámci Akademie volného času. Ty se tematicky zaměřují na historické ženské postavy.

A také Hezky česky. Zde se posluchači od rozmanité skupiny přednášejících dozví zajímavosti z jazykové poradny, kořeny vzniku legendy o Golemovi, metafory v projevu současných politiků a mnoho dalšího.

Návštěva knihovny z pohodlí domova

Pokud březnové počasí překazí návštěvu knihovny, může ji kdokoliv navštívit z pohodlí domova prostřednictvím 3D modelu na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz.